המטרה של 'תרפיה באמצעות הדמיון' ודמיון מודרך נתפסות כשוות. שתי הדרכים משנות את התפיסה ומטמיעות התקנות שמשנות את הדרך שבה האדם חווה ומגיב לסיטואציות השונות בדרך להשגת המטרה, בדרך להגעה למצב המצוי אותו הוא מבקש.

בדמיון מודרך, התהליך נכנס מהחוץ אל הפנים. זאת אומרת, שהמנחה מציב למונחה עובדות מעולמו הפנימי שלו ומהדרך שהוא תופס מי האדם שמולו. הוא שותל דימויים חיצוניים נפוצים. הוא מספר לו מה הוא רואה, מה הוא שומע, מה הוא חושב ומרגיש, מה קורה. כל זאת הוא עושה באמצעות הדרכת הדמיון.

לעומת זאת, ב'תרפיה באמצעות הדמיון' התהליך הוא פנימי. התנועה היא מבפנים החוצה. טכנולוגיה זו מאפשרת לתהליך לקרות, ללא התערבות חיצונית מכל סוג במה שהמונחה רואה, שומע, חושב  או מרגיש וזאת באמצעות שימוש בכלים אסוציאטיביים ותוך שימוש בכלים מתוך עולם הדמיון הסוביקטיבי של המונחה.

למה נכון להימנע מהתערבות חיצונית?

ההימנעות מהתערבות חיצונית בעולמו הפנימי של המונחה, מבטיחה הטמעה אמיתית ובלתי מתפשרת של ההתקנות הפנימיות והן נשמרות לטווח ארוך.

תשובות, ידע והבנה שמגיעים מן החוץ פנימה אפקטיביית פחות מאלה שעולים מבפנים. כשאנחנו מייצרים את ההבנה, כשאנחנו משתמשים בחושים שלנו, בדמיון שלנו, במערכת האסוציאציות שלנו ונעזרים בתת המודע שלנו – אנו מסוגלים להטמיע טוב יותר את ההתקנות שהבאנו מהעולם הפנימי של עצמנו.

כמאמנים ומטפלים שמעוניינים להוביל את הלקוחות שלכם, ממצב מצוי לעבר מצב רצוי אותו הם רוצים להשיג, ההתקנות, ההטמעה של יכולות השינוי וההנעה קדימה – חשוב שיקרו מבפנים. כך הם אפקטיביים יותר, זמינים יותר ויפעלו לזמן ארוך יותר. הלקוחות שלכם יוכלו לשלוף ולבצע את השינויים במהירות ובקלות.

ההתמחות ב'תרפיה באמצעות הדמיון' והיכולת להטמיע מסרים באמצעות הטכנולוגיה המיוחדת הזו, הנה רק אחת ממגוון מההתמחויות שניתן ללמוד ב'אקדמיה לנויירותרפיה ומנטליזציה'.

אם אתם מחפשים להעשיר את הידע והיכולות המקצועיים שלכם, מעוניינים לדייק את העבודה שלכם בקליניקה ולהגדיל ולגוון את סל הכלים שלכם – בואו תהיו מצוינים יחד אתנו.